Technika se vrací zpět do 2. ligy
Hokejisté Techniky Brno budou dál hrát druhou ligu. Přestože v minulé sezoně skončili ve své skupině poslední, nezájem vítěze příslušné krajské ligy o postup jim dal šanci na udržení. Tu vedení brněnského klubu po měsíčním jednání o kádru a rozpočtu proměnilo v opětovnou přihlášku do třetí nejvyšší soutěže, v níž tedy bude pokračovat.
„Druhou ligu jsme přihlásili proto, abychom udrželi koncepci klubu a návaznost mezi mládeží a seniorskou kategorií. Abychom pro mládež, kterou vychováváme, měli další uplatnění. Pokud bychom ho pro naše kluky neměli, mohl by nastat odliv hráčů, což jsme nechtěli. Pro nás je druhá liga mužů z tohoto pohledu důležitá a vnímáme ji jako variantu, jak udržet kvalitu v mládeži,“ potvrdil informaci Pavel Kubica, předseda Techniky.
„Kádr plánujeme skládat za pochodu, k odchovancům potřebujeme přivést ještě několik zkušených hráčů. Také jednání s partnery a sponzory teprve probíhají. Jednání vedeme tak, abychom nadcházející ročník odehráli se ctí,“ sdělil Pavel Kubica.
Na úterním druholigovém aktivu se rozhodlo, že herní model třetí nejvyšší soutěže zůstane pro příští sezonu totožný jako v sezoně minulé, osmadvacet účastníků se rozdělí do dvou geografických skupin. Otázkou však je, jak...
Stále totiž visí otazník nad jedním z účastníků. Licenci prodává Hronov, předběžně dohodnutý je s prostějovským SK. Všechno ale musí na středečním zasedání výkonného výboru odsouhlasit hokejový svaz. V případě, že se transakce potvrdí, do západní konference se nově přesune Žďár nad Sázavou.
Jisté je, že druhá liga odstartuje v sobotu 19. září, rozlosování ale dosud známo není – je totiž odvislé právě od řešené účasti SK Prostějov. Tak či tak, hrát se bude tříkolovým systémem s dohromady 39 utkáními. Hracími dny zůstávají soboty a středy. Do osmifinále play off opět postoupí šest nejlepších týmů ze základní části, mezitím mužstva od 7. do 10. příčky čeká předkolo.
Poslední celky obou skupin rovnou sestupují do kraje, byť druholigové kluby na úterním aktivitu v Praze otevřely debaty o možných úpravách postupů a sestupů. „Téma souvisí se situacemi z posledních let, kdy některé sportovně postupující kluby nakonec o účast ve vyšší soutěži neprojeví zájem. V tuto chvíli ale nejde o žádný návrh ke schválení, pouze o část debaty nad budoucím nastavením soutěže," doplnil Kubica.
Ostatně letos právo účasti ve 2. lize nevyužily Strakonice ani Nové Město nad Metují, původně sestupující Ústí nad Labem s Technikou Brno tak v soutěži pokračují. „Svoje právo na setrvání v soutěži využily, ale za pět minut dvanáct. Tomu by chtěly všechny kluby do budoucna předejít, a bude se tak v následujících měsících jednat o variantě, která by s tímto problémem počítala," avizuje ADK LH, asociace sdružující druholigové kluby.
Pravděpodobné rozdělení do skupin 2. ligy
Západní konference: Příbram, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Milevsko, Cheb, Kobra Praha, Benátky nad Jizerou, Kralupy nad Vltavou, Vrchlabí, Děčín, Most, Písek, Kadaň, Ústí nad Labem.
Východní konference: Poruba, Jestřábi Prostějov, SK Prostějov, Znojmo, Valašské Meziříčí, Šumperk, Uherský Brod, Kopřivnice, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Kroměříž, Velké Meziříčí, Technika Brno.
Hlavní partner klubu, společnost AW TOOLS, prodloužila spolupráci s Technikou na novou sezonu 2026/27.
Již několik let je jedním z nejdůležitějších klubových partnerů brněnská společnost AW TOOLS. Pro naše příznivce přinášíme...
Od nové sezony se bojuje o dvě postupová místa z nové LSD do ELSD. Budou se tyto boje týkat i Techniky?
Po reorganizaci mládežnických soutěží se změnilo věkové zacílení také ve druhé nejvyšší lize dorostenecké kategorie, z níž se...
Technika začíná 7 sezonu v Lize juniorů, bude stejně úspěšná jako ty minulé?
Rozlosování poznala také druhá nejvyšší juniorská soutěž. Na podobě její základní části se nic nemění, nadále bude pokračovat...




