Archiv

"Cílem mužstva je postup do play-off", říká v rozhovoru pro klubový web největší předsezonní posila Miroslav Holec

Přes 600 startů v ELH a Chance lize, to je Miroslav Holec, největší předsezonní posila na novou sezonu 2024/25 brněnské Techniky ve 2. lize ledního hokeje.
V krátkém rozhovoru před tréninkem na ledě HHDM v Lužánkách Mirek odpověděl na otázky směřující k nové sezoně a k cíli, kterým je účast v play-off 2. ligy.

2. liga zná svůj rozpis zápasů, začínáme ve středu 18.9. venkovním utkáním s Havlíčkovým Brodem

Jak bylo slíbeno, rozpis základní části 2. ligy 2024-25 je na světě. Boje o ligové body začnou ve středu 18. září, kdy naši svěřenci trenéra Stloukala odjíždějí na první zápas do Havlíčkova Brodu. Kde přesně se bude hrát se dozvíme na konci srpna z důvodu rekonstrukce ZS Kotlina v Havl. Brodě. 
V dalším kole  v sobotu 21.9. hostíme doma na HHDM Brno Nový Jičína a ve třetím kole přijde na první jihomoravské derby na venkovním zápase v Hodoníně. Základní část zakončíme ve středu 11. prosince dalším jihomoravským derby zápasem, tentokrát ve Vyškově.
Nadstavbová část začne už za dva, respektive čtyři dny poté a to podle umístění klubu a následné účasti ve skupině o umístění nebo o udržení. 

Skupina východ 2. ligy bude mít 13 účastníků, nový systém soutěže je zveřejněn

Na pátečním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třinácti týmech, v české bude o jednoho účastníka navíc. Soutěž začne ve středu 18. září a hrát se bude systémem doma-venku, odpadnou tak někdy i čtyřzápasové domácí či venkovní série z loňské sezony. Na Techniku čeká v základní části porce minimálně 39 zápasů.

Druholigový kádr Techniky posilují finští hráči Niko Ervasti a Erkki Laiho

Druholigový kádr Techniky přivítal další posily. Z finské Mestis ligy (druhá nejvyšší finská soutěž) přichází obránce Niko Ervasti z FPS Forssa, který již minulou sezonu odehrál v ČR za Opavu. Útočné formace posiluje univerzál Erkki Laiho z finského klubu TUTO Hockey z města Turku. Oba přichází na celou sezonu 2024/25 a měli by být jedněmi z rozdílových hráčů v klubu ve 2. lize.

V brance pokračuje Michal Šurý, smlouvy podepsali další mladí nadějní hráči

Jeden z hlavních strůjců záchrany ve 2.lize v minulém ročníku, brankář Michal Šurý, pokračuje i této sezoně v Technice. Loňská opora v brankovišti podepsala smlouvu na další sezonu a od konce července se zapojí do klubové přípravy. V úterý také podepsali smlouvy na novou sezonu perspektivní mladí hráči z naší loňské juniorky a také Nesim Harmim, který již v minulé sezoně nastupoval za nás ve 2. lize.

Jízdní řád přípravných zápasů pro všechny kategorie na novou sezonu je hotový

Letní příprava stále pokračuje v intenzivní činnosti, ovšem již teď jsou za námi jednání pro přípravné zápasy na novou sezonu pro všechny kategorie. Muži mají před s sebou 8 zápasů, stejně jako junioři. Dorost začíná soutěž jako poslední a tak má přípravných zápasů deset.

Liga dorostu a Liga juniorů znají svůj hrací systém a rozlosování

Místo šestnácti účastníků bude mít druhá nejvyšší dorostenecká soutěž nově dvacet týmů – plná čtvrtina z nich tedy ligu v minulém ročníku nehrála. Liga juniorů a k loňským dvanácti účastníkům přibrala další čtyři, odměnou pro vítěze bude opět přímý postup mezi elitu. V obou soutěžích plných nováčků máme jako jediný klub na Jižní moravě své zástupce v obou kategoriích.

Soupiska na novou sezonu se plní, přichází elitní obránce z Chance ligy, brněnský rodák Lukáš Forman

Zaplnit místo prvního beka v týmu i na první přesilovce. To bylo doposud přání trenérského týmu Techniky. Toto se dneškem splnilo. Do Brna se vrací brněnský rodák a dlouholetý elitní obránce Chance ligy Lukáš Forman. Odchovanec Komety Brno má odehráno 54 zápasů v extralize a 407 v Chance lize. Teď přichází do Techniky být součástí nově budovaného týmu s ambicemi se probojovat do závěrečných bojů v play-off.

Útok Techniky posiluje David Putz, který přichází z kádru vítěze 2. ligy Pirátů Chomutov

Skladání kádru Techniky Brno na novou sezonu 2.ligy se pomalu blíží ke svému konci. Od minulých vítězů 2. ligy z Chomutova přichází střední útočník David Putz, který jako českobudějovický rodák odehrál mládežnické kategorie tam. 185 cm vysoký útočník přichází s potencionálen se stát centrem v prvních dvou útočných řadách.

Miroslav Holec je zpět v Brně a stává se novou posilou Techniky

Avizovaná extraligová posila do kádru Techniky na novou sezonu ve 2. lize je tu. Stává se jí dlouholetý extraligový hráč Miroslav Holec, který po konci angažmá ve Vsetíně podepsal u nás v klubu víceletou smlouvu. Držitel 469 extraligových startů a 303 startů v Chance lize přichází s cílem být mentorem mladých hráčů a podpořit střeleckou produktivitu týmu. Součastně také se bude v kategorii dorostu připravovat na start svoji nové trenérské kariéry.

Zažij ten nejlepší hokej na turnaji – vstupenky na finálový víkend MS jsou stále k dispozici

Necelý měsíc zbývá do začátku Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024. Hokejová horečka stupňuje, sportovní událost roku na českém území se blíží a vy, fanoušci u toho nesmíte chybět.

V Technice Brno pokračuje Karel Benýšek, další sezonu přidá Tomáš Pigl

Soupiska A mužstva se zaplňuje dalšími jmény na novou sezonu 2024/25. Další rok v 40ti letech přidává ikona Techniky Karel Benýšek. Na loňské střídavé starty z Chance ligy z Orlů Znojmo navazuje plnohodnotnou roční smlouvou Tomáš Pigl.

Obranu A mužstva doplní Aleš Trnka, pokračují další hráči z loňské sestavy

Kádr A mužstva Techniky na novou sezonu se začíná plnit dalšími hráči. Posilou do obrany je třebíčský rodák Aleš Trnka, který v mládežnických kategoriích hrál v dresu brněnské Komety. Poslední čtyři sezony ve 2. lize odehrál ve Velkém Meziříčí a v béčku Komety Brno.

Letní příprava všech kategorií je v plném proudu

Již 29.dubna odstartovala letní příprava všech našich kategorií na novou sezonu 2024/25. Probíhá na venkovních hřištích a v naší posilovně ve Sportcentru Lužánky. Každá kategorie bude jednou týdně na ledě, vyjma dorostu, který bude mít intenzivní přípravu na ledě v druhém červnovém týmu.

Hokejové kluby TECHNIKA HOCKEY BRNO a Rytíři Blansko podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci

Zástupci hokejových týmů HC Rytíři Blansko a TECHNIKA HOCKEY BRNO se dohodli na spolupráci. Na blanenské radnici za přítomnosti starosty města Ing. Crhy podepsali memorandum, podle kterého budou blanenští hráči sbírat zkušenosti v Brně, hráči z Brna zase budou moci herně podpořit hokejisty trénující na zimním stadionu v Blansku. Do soutěží na ZS v Blansku nově nastoupí  "B" tým dorostu TECHNIKY Brno sestavený z hráčů obou klubů.

Zobrazeno 1–15 z celkem 18

Děkujeme za podporu

Město Brno


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj

Muži | příprava
Technika BrnoHC Vyškov
Muži | příprava
HHK Velké MeziříčíTechnika Brno
Junioři | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod
Junioři | příprava
Technika BrnoBerani Zlín
Dorost | příprava
Technika BrnoHC Kometa Brno
Dorost | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod

"Cílem mužstva je postup do play-off", říká v rozhovoru pro klubový web největší předsezonní posila Miroslav Holec

Přes 600 startů v ELH a Chance lize, to je Miroslav Holec, největší předsezonní posila na novou sezonu 2024/25 brněnské Techniky ve 2. lize...

2. liga zná svůj rozpis zápasů, začínáme ve středu 18.9. venkovním utkáním s Havlíčkovým Brodem

Jak bylo slíbeno, rozpis základní části 2. ligy 2024-25 je na světě. Boje o ligové body začnou ve středu 18. září, kdy naši svěřenci...

Skupina východ 2. ligy bude mít 13 účastníků, nový systém soutěže je zveřejněn

Na pátečním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třinácti týmech, v...