Pavel Kubica |

Skupina východ 2. ligy bude mít 13 účastníků, nový systém soutěže je zveřejněn

Na pátečním druholigovém aktivu byl potvrzen hrací model druhé ligy pro sezonu 2024-25. Moravská část se odehraje ve třinácti týmech, v české bude o jednoho účastníka navíc. Soutěž začne ve středu 18. září a hrát se bude systémem doma-venku, odpadnou tak někdy i čtyřzápasové domácí či venkovní série z loňské sezony. Na Techniku čeká v základní části porce minimálně 39 zápasů.

Dlouhodobá část soutěže bude na východě rozdělena na dvě části – základní a nadstavbu. V základní části odehraje třináct týmů celkem 26 kol systémem doma-venku, což dohromady znamená 24 zápasů pro každý tým. V každém kole bude při počtu třinácti mužstev vždy jeden tým stát.

V následné nadstavbě se týmy rozdělí do dvou skupin. Ta první se bude skládat z týmů na 1. – 7. místě, druhou budou tvořit ty týmy, které se po základní části umístí na pozicích 8. – 13.

Prvních sedm týmů ve skupině s pracovním názvem „O lepší umístění“ bude mít po odehrání 26 kol jistotu účasti v playoff a bude spolu bojovat o co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů. Celkem týmy ve skupině odehrají tříkolově 21 kol, což znamená 18 zápasů v nadstavbě a tím pádem 42 v celé dlouhodobé soutěži.

Týmy ve druhé šestičlenné skupině, říkejme jí pracovně „Skupina o udržení“, budou bojovat o poslední osmé místo zaručující účast v playoff a také o černého Petra znamenajícího boje o záchranu. Ta se bude stejně jako loni týkat toho, kdo se po dlouhodobé části umístí na posledním místě tabulky. I tady se bude hrát tříkolově, ale pouze 15 kol – 15 zápasů. Dohromady 39 zápasů v celé základní části.

Čtrnáctka týmů v české skupině Západ bude mít v základní části pro 14 mužstev připravenu porci celkem 39 kol. Hrát se bude starým známým systémem každý s každým a to tříkolově.

Playoff bude mít stejný formát, jako v sezoně 2023-24. První dvě kola (osmifinále a čtvrtfinále na tři vítězné zápasy) se budou hrát v rámci skupin, semifinále a finále (na čtyři vítězné zápasy) pak křížem mezi skupinami.

Rozlosování základních částí obou skupin by mělo být známo do konce června.

Podle předběžných informací odstartujeme nový ročník 2. ligy ve středu 18.9. hned třaskavým derby ve Vyškově.

Skupina Východ

Havířov, Havlíčkův Brod, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, SHKM Hodonín, Šumperk, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí (odkup licence od Letňan), Vyškov, Žďár nad Sázavou, Znojmo (sestup z 1. ligy)

Skupina Západ

Benátky nad Jizerou, Děčín, Hronov, Cheb, Kadaň (postup z KLM), Kobra Praha, Kralupy nad Vltavou, Mostečtí Lvi, Písek, Příbram, Řisuty, Tábor, Ústí nad Labem, Vrchlabí.

Děkujeme za podporu

Město Brno


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj

Muži | příprava
Technika BrnoHC Vyškov
Muži | příprava
HHK Velké MeziříčíTechnika Brno
Junioři | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod
Junioři | příprava
Technika BrnoBerani Zlín
Dorost | příprava
Technika BrnoHC Kometa Brno
Dorost | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod

Hledáme posilu do našeho manažerského týmu

Do našeho klubového manažerského týmu hledáme nového kolegu na pozici Obchodní a marketinkový manažer. Láká tě práce ve druhém...

"Cílem mužstva je postup do play-off", říká v rozhovoru pro klubový web největší předsezonní posila Miroslav Holec

Přes 600 startů v ELH a Chance lize, to je Miroslav Holec, největší předsezonní posila na novou sezonu 2024/25 brněnské Techniky ve 2. lize...

2. liga zná svůj rozpis zápasů, začínáme ve středu 18.9. venkovním utkáním s Havlíčkovým Brodem

Jak bylo slíbeno, rozpis základní části 2. ligy 2024-25 je na světě. Boje o ligové body začnou ve středu 18. září, kdy naši svěřenci...