Pavel Kubica |

Liga dorostu a Liga juniorů znají svůj hrací systém a rozlosování

Místo šestnácti účastníků bude mít druhá nejvyšší dorostenecká soutěž nově dvacet týmů – plná čtvrtina z nich tedy ligu v minulém ročníku nehrála. Liga juniorů a k loňským dvanácti účastníkům přibrala další čtyři, odměnou pro vítěze bude opět přímý postup mezi elitu. V obou soutěžích plných nováčků máme jako jediný klub na Jižní moravě své zástupce v obou kategoriích.

Liga juniorů zná pro sezonu 2024/25 svůj herní řád a rozlosování. Neskutečně krutý úděl potkal v extraligové soutěži mladíky Olomouce, kteří v osudových nájezdech nejprve ztratili postup do play off a poté i celou příslušnost k elitě. Proto právě oni půjdou do ligové sezony 2024/25 v roli týmu usilujícího o okamžitý návrat nahoru. V extralize je nahradila Slavia.

Z regionální ligy naopak postoupily do druhé nejvyšší soutěže Tábor, Hvězda Praha, Warriors Brno a Náchod. Stejně jako v dorostu, ani v juniorce si ale všechny tyto kluby ligu nezahrají. Vzdal se jí východočeský Náchod, odkud licence zamířila do Zlína. Místní Berani tak postaví B-tým do ligových soutěží juniorů i dorostu.
Tábor a Hvězda zamířily do západní skupiny, zatímco Olomouc, Warriors a Zlín do východní. Vzhledem k postupu Slavie musel i zde jeden tým „přehodit výhybku“ z východu na západ a stala se jím Chrudim. Do východní skupiny jsou tak na rozdíl od ELJ, ELD i LD zařazeny výhradně moravské či slezské týmy.

Ve skupinách se utká každý s každým čtyřikrát. Vedle toho ale zůstávají i zápasy křížem mezi skupinami, a to ve formátu dvakrát každý s každým. První tyto bitvy jsou na programu v pátém kole, celkově bude základní část čítat 44 kol. 
Do play off projdou první čtyři celky z každé skupiny, které se ve čtvrtfinále utkají křížem. Jak úvodní kolo, tak semifinále se budou hrát na tři vítězná utkání, finále pak na čtyři – k postupu do extraligy tak bude potřeba o jednu výhru víc, než tomu bylo v uplynulém ročníku. Poslední, osmé celky skupin zamíří do play down. Série hraná na čtyři vítězná utkání rozhodne o tom, kdo přímo sestoupí do regionální ligy.
Novinkou letošního ročníku je možnost nasazení 3 hráčů ročníku 2004 (tvz. ower-age) do zápasu dle podmínek určených ČSLH (stejně jako m minulé sezoně do ELJ)

Kompletní rozlosování LJ a herní systém najdete zde.

Liga dorostu také prošla rozšířením. Jediným „přírůstkem“ proti své vůli je Olomouc, která po dlouhé době sestoupila z dorostenecké extraligy. Mezi elitu místo ní putovali Pilsen Wolves, kteří tak v soutěži strávili jediný rok.
Zajímavá jsou však jména nováčků zespodu. Díky rozšíření soutěže slavila postup rovnou čtveřice týmů, ale ne všechny si ligu skutečně zahrají. Těší se na ni Poděbrady, Příbram a také B-tým Zlína, zatímco Hronov prodal licenci do Havířova.
AZet se tedy do soutěže vrací brzy poté, co v sezoně 2022/23 příslušnost neudržel. Odkoupení licence mu dává smysl vzhledem k tomu, že jeho devátá třída na jaře postoupila do extraligy a právě ročník 2009 tak bude moci hrát kvalitnější soutěž, než kdyby Havířov zůstal v regionální lize.

Dvacítka účastníků bude rozdělena do dvou skupin. Příbram s Poděbrady se zařadí do západní skupiny, Olomouc, Zlín a Havířov do té východní. Dojít tedy muselo k jednomu přesunu z východu na západ, který čeká východočeskou Chrudim, zatímco oba celky z Vysočiny zůstávají na východě.
Ve skupinách se každý s každým utká čtyřikrát. Vzhledem ke zvýšení počtu účastníků už se nebudou hrát duely křížem mezi skupinami, základní část tedy bude opět čítat 36 kol.
Na vyřazovací boje se jinak mohou těšit celky z prvních čtyř příček každé skupiny, které se ve čtvrtfinále utkají křížem. Čtvrtfinále a semifinále se budou hrát na tři vítězné zápasy, finále o přímý postup do extraligy pak znovu na čtyři. Týmy z posledních dvou příček základních skupin se utkají křížem v play down a po sériích hraných na čtyři vítězná utkání sestoupí dva poražení do regionální ligy.

Kompletní rozlosování LD najdete zde.


Děkujeme za podporu

Město Brno


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj

Muži | příprava
Technika BrnoHC Vyškov
Muži | příprava
HHK Velké MeziříčíTechnika Brno
Junioři | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod
Junioři | příprava
Technika BrnoBerani Zlín
Dorost | příprava
Technika BrnoHC Kometa Brno
Dorost | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod

Hledáme posilu do našeho manažerského týmu

Do našeho klubového manažerského týmu hledáme nového kolegu na pozici Obchodní a marketinkový manažer. Láká tě práce ve druhém...

"Cílem mužstva je postup do play-off", říká v rozhovoru pro klubový web největší předsezonní posila Miroslav Holec

Přes 600 startů v ELH a Chance lize, to je Miroslav Holec, největší předsezonní posila na novou sezonu 2024/25 brněnské Techniky ve 2. lize...

2. liga zná svůj rozpis zápasů, začínáme ve středu 18.9. venkovním utkáním s Havlíčkovým Brodem

Jak bylo slíbeno, rozpis základní části 2. ligy 2024-25 je na světě. Boje o ligové body začnou ve středu 18. září, kdy naši svěřenci...