David Šimon |

Hokejové kluby TECHNIKA HOCKEY BRNO a Rytíři Blansko podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci

Zástupci hokejových týmů HC Rytíři Blansko a TECHNIKA HOCKEY BRNO se dohodli na spolupráci. Na blanenské radnici za přítomnosti starosty města Ing. Crhy podepsali memorandum, podle kterého budou blanenští hráči sbírat zkušenosti v Brně, hráči z Brna zase budou moci herně podpořit hokejisty trénující na zimním stadionu v Blansku. Do soutěží na ZS v Blansku nově nastoupí  "B" tým dorostu TECHNIKY Brno sestavený z hráčů obou klubů.

„Cílem tohoto memoranda je prohloubení vzájemné spolupráce a podpora společných zájmů, posílení hokejové komunity na jižní Moravě a zlepšení hokejového prostředí v rámci tohoto regionu,” vysvětlil Zdeněk Klouda, manažer HC Rytíři.

Oba kluby chtějí těsněji spolupracovat. Díky memorandu o spolupráci a oficiálnímu propojení teď mohou hráči v jedné sezóně hrát v Brně i v Blansku, cestovat mezi kluby a vzájemně si vypomáhat.

„V Blansku třeba nemáme dost hráčů, abychom mohli hrát dorost. Kapacitně jsme na hraně, pokud někdo onemocní, nebo se zraní, nemohli bychom soutěž odehrát. Díky propojení s Technikou hokej pro hráče z Blanska neskončí 9. třídou základní školy,” pochvaluje si manažer HC Rytíři Blansko Oldřich Persch.

Mladí hokejisté si vyzkouší společné tréninky i oficiální hráčskou výpomoc v soutěžích. Zástupci klubů věří, že memorandum zajistí ideální podmínky pro rozvoj talentované hokejové mládeže.


„Memorandum není nastavené jen ve prospěch jednoho z klubů, pro obě strany je to zajímavé. Máme ligový dorost i ligovou juniorku, nabízíme, že hráče hokejově vychováme. Ti nejšikovnější hráči z Blanska pak mohou plynule pokračovat ve vyšších soutěžích, přechod bude jednodušší. I my ale budeme posílat naše hráče do Blanska, můžou zde nabrat hráčské zkušenosti, na které by třeba v Brně nedosáhli,” potvrzuje Pavel Kubica, generální manažer a předseda klubu TECHNIKA HOCKEY BRNO a současně předseda krajského výkonného výboru Krajského svazu ledního hokeje Jihomoravského kraje.

"Věříme, že díky memorandu se hráčům zvýší šance na jejich sportovní úspěch. A vytvoří jim ideální podmínky pro další hokejový růst. Naší snahou je do budoucna vytvořit v kategoriích dorostu a juniorů regionálním jihomoravským hráčům takové hokejové podmínky, aby neodcházeli do měst v jiných krajích v ČR, kde se hrají stejné soutěže jako u nás v na Technice. V návaznosti na II.ligu mužů umožňujeme těm nejtalentovanějších hráčům již v juniorském věku začít hrát seniorské soutěže a dostat se tak postupně i do vyšších lig a soutěží." dodáva Pavel Kubica.


„Je potřeba dodat, že memorandum je personální, nikoliv ekonomické. Nebude to placená spolupráce. Navzájem si ale chceme vycházet maximálně vstříc. Do Blanska by se díky tomu na zimní stadion mohly dostat divácky atraktivní zápasy Ligy dorostu a juniorů, přátelská i mistrovská utkání,” plánují oba manažeři klubů, Oldřich Persch a Pavel Kubica.

Děkujeme za podporu

Město Brno


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj


Jihomoravský kraj

Muži | příprava
Technika BrnoHC Vyškov
Muži | příprava
HHK Velké MeziříčíTechnika Brno
Junioři | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod
Junioři | příprava
Technika BrnoBerani Zlín
Dorost | příprava
Technika BrnoHC Kometa Brno
Dorost | příprava
Technika BrnoBK Havlíčkův Brod

Hledáme posilu do našeho manažerského týmu

Do našeho klubového manažerského týmu hledáme nového kolegu na pozici Obchodní a marketinkový manažer. Láká tě práce ve druhém...

"Cílem mužstva je postup do play-off", říká v rozhovoru pro klubový web největší předsezonní posila Miroslav Holec

Přes 600 startů v ELH a Chance lize, to je Miroslav Holec, největší předsezonní posila na novou sezonu 2024/25 brněnské Techniky ve 2. lize...

2. liga zná svůj rozpis zápasů, začínáme ve středu 18.9. venkovním utkáním s Havlíčkovým Brodem

Jak bylo slíbeno, rozpis základní části 2. ligy 2024-25 je na světě. Boje o ligové body začnou ve středu 18. září, kdy naši svěřenci...